Madonna, vajinasının modelini NFT olarak satışa çıkardı

Madonna, vajinasının modelini NFT olarak satışa çıkardı

Mayıs 12, 2022 0 Yazar: admin

Amerikalı dünyaca ünlü şarkıcı Madonna üç videodan oluşan ‘Mother of Creation’ (Yaratılışın annesi) isimli NFT serisini piyasaya sürdü. Dijital sanatçı Beeple işbirliğiyle yaratılan seride üç boyutlu çıplak Madonna doğum yapıyor.

Bir yıllık bir çalışmanın ürünü olan NFT sersinden Beeple adıyla tanınan dijital sanatçı Mike Winkelmann, geçen yıl açık arttımada 69 milyon dolara alıcı bulan işiyle en pahalı NFT sanatçısı rekoru kırmıştı. Halen bu listede ikinci sırada yer alıyor.

New York Times’ın haberinde Madonna’yla işbirliğini büyük bir onur olarak tanımlayan sanatçı, “Çok nadir işbirliği yapıyorum. Bu da muhtemelen uzun süre boyunca yapacağım tek işbirliği olacak” diye konuştu.

Videolarda 3D tarama tekniğiyle oluşturulan Madonna’nın çıplak avatarında vajinası ön plana çıkarılıyor! Madonna videolarda bir ağaç, robot kırkayaklar ve kelebekler doğruyor. Videoların her birine bir de şiir eşlik ediyor. İkisi Madonna’ya biri Mevlana’ya ait…

VAKIFLARA BAĞIŞ

Bu işlerinde yaratılış kavramı üzerinde araştırma yapmak istediğini anlatan Madonna “Yalnızca bir çocuğun vajina yoluyla dünyaya girişi değil aynı zamanda bir sanatçının yaratıcılığı doğurması gibi” dedi.

Cuma gününe kadar SuperRare sitesinde açık artırması devam edecek NFT serisinin geliri kadınlar ve çocuklar yarına çalışan üç ayrı vakfa bağışlanacak.