2022’de kripto paraların seyri yukarı yönlü olacak

2022’de kripto paraların seyri yukarı yönlü olacak

Aralık 8, 2021 0 Yazar: admin

Natixis’in anketine katılan ve toplamda 12,3 trilyon dolar yöneten portföy müdürlerinin dörtte üçü 2022 yılında kripto paralarda eğilimin yukarı yönlü olmasını bekliyor

Natixis Yatırım Yönetimi’nin düzenlediği anketin sonuçları belli oldu. Ankete göre, portföy yöneticilerinin dörtte üçü 2022 yılında dijital varlıklarda bir düzeltme olmasını bekliyor.

Buna karşın ankete katılan kurumların yüzde 28’i halihazırda kripto paralara yatırım yapıyor ve gelecek yıl portföylerindeki kripto para varlığını artırmayı planlıyor.

2021’de birçok fon yöneticisi ve emeklilik fonu kripto paraları portföylerine dahil etmeye başlarken çoğu yatırımcı Bitcoin’in artan enflasyona karşı iyi bir koruma sağlayabileceğini düşünüyor. Natixis’in anketine katılan yöneticilerin toplamda yönettiği para miktarı ise 12,3 trilyon dolar seviyesinde.

Soruları yanıtlayanların yüzde 40’ı kripto paraları meşru bir yatırım aracı olarak görüyor fakat merkez bankalarının eninde sonunda kripto paralara düzenleme getirmesi gerektiğini düşünüyor. Natixis’in anketine katılanlar arasında 20 varlık fonu, 150 emeklilik fonu ve 4 merkez bankası yer alıyor.