En kötü nisan bitti: Bitcoin nereye gidiyor?

En kötü nisan bitti: Bitcoin nereye gidiyor?

Mayıs 1, 2022 0 Yazar: admin

Nisan ayını düşüş eğilimi ile kapatan Bitcoin nereye gidiyor, düşüş eğilimi sürer mi yoksa yeni bir yükseliş trendi yakalar mı? İşte analistlerin öne çıkan tahminleri.

2022 Nisan’ı Bitcoin’in (BTC) en kötü nisanı oldu.

Daha önceki nisan aylarında yükseliş eğiliminde olan Bitcoin, geçtiğimiz ay yüzde 15 değer kaybetti

Peki hodlers için tarihsel olarak önemli bir fiyat noktasında oturan Bitcoin, önümüzdeki günlerde nereye gidebilir? Traderlar, aylık kapanışlar yaklaşırken ve çeşitli ülkeler mayıs tatillerine hazırlanırken, bazı sürprizlerle seçeneklerinin röntgenini çekiyor.

35.000 dolar Bitcoin için ana odak noktası haline geldi

Piyasa yorumcuları, Bitcoin için çok fazla fikir birliğine varma eğiliminde değilken bu hafta aşağı yukarı kabul edilen bir şey var ve o da nisan ayının aylık kapanışının dalgalı olacağı. “Bu oynaklık, piyasaların hafta sonu boyunca kapalı olması ve işlem hacmi eksikliği nedeniyle daha da kötüleşme potansiyeline sahip” olarak yorumlanıyor.

Fakat makro katılımla bile durum Bitcoin boğalarını desteklemiyor gibi görünüyor. Çin’in dışında, 29 Nisan’da önemli endeksler kırmızıyla tamamlandı. Twitter’da Cryptotoad takma adlı popüler kripto traderı ve analisti, son güncellemesinin bir parçası olarak şu özet bilgileri geçiyor:

BTC için bir sonraki aylık destek 35 bin dolarda.

Coinglass Blockchain izleme kaynağından elde edilen verilere göre n

isan ayı şimdiye kadar BTC yüzde 15 kayıp verdi. Bu da Bitcoin tarihindeki en kötü Nisan ayı.

BTC şimdiye kadar 37.500 dolar civarında likiditenin altına düşmekten kaçınmayı başardı. Ancak bunun artık yakın vadeli bir grafik odağı haline gelebileceğini savunan tek kişi Cryptotoad değil.

Jordan Lindsey, (JCL Capital ticaret firmasının kurucusu) 35.000 doları sadece iki önemli ‘büyük teknik seviye‘ olarak gördüğü şeylerden biri olarak belirtiyor ve şu bilgileri paylaşıyor:

Bitcoin’de artık önemli olan sadece iki seviye. 35 bin dolar kanal desteği ve aşağıda büyük teknik arıza var. Fiyat, bu hesapta yayınlanan 4 Şubat’ta 38 bin dolardan bu yana teknik olarak yükselişte ve 53 bin dolardan bu yana da nötr durumda.

Bu düşüş gerçekten olursa, Bitcoin’i geçen haftaki en kötü senaryo hedef olan 30.000 dolardan çok uzak olmayan bir yere yerleştirecek ve bu hedef hem “nihai dip” hem de haziran ayına kadar ulaşılması muhtemel bir seviye olarak tanımlanıyor.

Credible Crypto: Burada kalabilirsek, iyi bir rahatlama görebiliriz

Kötümser tahminler kadar iyimser görüşler de mevcut.

Bitcoin için daha iyimser bir görüş benimseyen diğer trader ve analist Credible Crypto, 37.000 doların altındaki düşüşten kaçınmanın Bitcoin’i daha güçlü bir konuma yerleştirdiğini belirtiyor. 30 Nisan’da prognozu gösteren bir grafikle beraber “Burada kalabilirsek, iyi bir rahatlama görebiliriz” şeklinde bir paylaşım yapan analistin analizleri şöyle:

Son güncellememe göre, her ikisi için de geçerli kanıt görebiliyorum, ancak dalga yapısı nedeniyle yükseliş senaryosuna avantaj sağlıyorum. 37,7 bin dolara kolay geçersiz kılma, eğer isabet edersek turuncu bölgeye ve 36 bin dolara bir floş bekliyoruz.