XRP coin yorum, XRP coin geleceği 2022 (Eylül)

ripple XRP (XRP)

₺5.982
-0.20% ( (24s))
İzle
Low 24H: ₺5.952 High 24H: ₺6.113
Piyasa DeğeriHacimMevcut Tedarik
₺297.57 B ₺15.39 B49.65 B XRP
ATH
₺61.95

XRP coin yorum, XRP coin geleceği 2022 (Eylül) ve Haberleri ₺5.982. XRP coin nedir?

Ripple, işlem protokolü XRP olan kripto para birimi platformunun genel adıdır. Aynı şekilde Ethereum da Ether'de alım satımı kolaylaştıran platformun ismidir. Diğer kripto para birimleri gibi, Ripple da herhangi bir tekil merkezi otorite yerine çeşitli tarafların işlemleri doğrulamaya katılmasını gerektiren dağıtılmış bir defter ağı fikri üzerine inşa edilmiştir.

Bu, tüm dünyadaki işlemleri kolaylaştırır ve transfer ücretleri bitcoin'den çok daha ucuz hale getirir. Diğer kripto para birimlerinin aksine, XRP transferleri etkili bir şekilde anında yapar ve tipik bir onay süresi gerektirmez. Başlangıçta tek bir şirket olan Ripple Labs tarafından kuran Ripple, Bitcoin genişleticileri tarafından desteklenmeye devam ediyor. Ayrıca, var olan para birimleri gibi dalgalı bir yapıya da sahip değildir. Bitcoin'in nihai bir maksimum ile sürekli büyüyen bir havuza sahip olduğu ve Ethereum'un teorik olarak bir sınırı olmadığı durumlarda, Ripple, 100 milyar XRP jetonunun tamamıyla kapıdan çıktıktan sonra yaratıldı.

Bu sayı madencilik yapılmadan korunuyor ve tokenlerin çoğu Ripple Labs'ın kendisine ait ve tutuluyor. Bu, en son sayımla yaklaşık 60 milyar. Son zamanlarda XRP başına yaklaşık yarım dolar değerindeki düşüşte bile, bu Ripple Labs'in şu anda en sakin seviyede olduğu anlamına geliyor. Yaklaşık 20 milyar dolarlık kripto para birimi (not: Ripple'ın fiyatı son zamanlarda sert bir şekilde düştü ve siz bunu okuduğunuzda değeri 60 milyar dolardan çok daha az olabilir). Bir emanet hesabında 55 milyar XRP tutuyor ve bu, yeni projeleri ve satın almaları finanse etmek için istenirse ayda bir milyara kadar satış yapmasına izin veriyor.

Böyle bir miktarı satmanın kripto paranın değeri üzerinde büyük bir etkisi olabilir ancak Ripple Labs'ın yakın zamanda yapmayı planladığı bir şey olarak görülmüyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, finansal işlemleri geleneksel para birimlerinin finansal kuruluşlarından ayırma fikri üzerine kuruluyken, Ripple her anlamda neredeyse tam tersidir. Ripple fiyatına göre XRP, bu sayfada piyasa değeri ve ek istatistiklerin yanında bulunabilir.


Loading Data
Please wait, we are loading chart data
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

A Custom Twitter Feed plugin is required to make this section working!

yükleme facebook yorum!