TRON coin yorum, TRX coin geleceği 2023 (Ocak)

tron TRON (TRX)

₺1.027
-0.64% ( (24s))
İzle
Low 24H: ₺1.026 High 24H: ₺1.040
Piyasa DeğeriHacimMevcut Tedarik
₺94.47 B ₺2.98 B91.95 B TRX
ATH
₺4.341

TRON coin yorum, TRX coin geleceği 2023 (Ocak) ve Haberleri ₺1.027. TRX coin nedir?

Tron nedir?

2017’de Justin Sun tarafından Singapur merkezli, kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan Tron Vakfı aracılığıyla kurulmuştur. Tron, kurucu vakfının adını almıştır.

Tron ağındaki para birimi TRX şeklindedir.

Tron, Foundation’ın 2017’deki ilk kripto para arzı 100 milyar TRX oluşturdu ve toplam 70 milyon dolar topladı.

Tron amacı, insanlara özgürce sunulmasıdır. Tron bu hedefine ulaşabilirse, tüm dünyada içerik üreticileri Tron üzerinden içeriğini paylaşabilecek, saklayabilecek ve üretebilecek.

İçerik üreticileri Tron altyapısını kullanarak, içeriklerini insanlara Tron sisteminin kripto para birimi olan TRX karşılığı satabilecekler. Tron bu ekosistemi inşa edebilirse hem kullanıcı hem de içerik üreticilerini büyük bir masraftan kurtaracaktır.

Tron platformunda paylaşılan bir içerikten, içerik üreticisi hem kullanıcılardan TRX ile bağış alabilir, izlenme ve beğeni sayısına göre TRX kazanabilir. Tüm kazanımlardan Tron hiçbir ücret kesintisi yapmamaktadır.

Tron platformunun içerik üreticilerine verdiği bazı garantiler de mevcuttur. Tron platformuna yüklenen her içerik tüm çalınma veya kopyalanma riskine karşı tüm güvenliği sağlayacağını belirtmektedir.

Tron platformu içerisinde bulunan içeriklerin alım ve satımlarının güvenirliği Tron tarafından sağlanmakta ve dolandırılmaların önüne geçilmektedir.

Neden Tron?

Tron eğlence sektöründe var olan büyük merkezi yönetime bağlı içerik paylaşım sitelerine karşı bir duruşu vardır. İçerik üreticilerinin özgür ve kesintisiz ödeme alabilmelerini amaçlamaktadır.

TRON, ilk olarak Ethereum tabanlı bir token olarak yaratılmıştı. Ancak 2018’de kendi ağına geçiş yaptı.

ERC20 TRX tokeni sahipleri, bu tokenleri TRON ağındaki TRX dijital para birimi ile takas etti. Bunun ardından Ethereum tabanlı tokenler yok edildi. Aynı zamanda BitTorrent’in CEO’su olan Sun, 2020’de Steem’i satın aldı.

TRON satın almak ise çok basit. TRON cüzdanından veya bu kripto para birimini destekleyen herhangi bir kripto borsasından TRX satın alabilirsiniz.


Loading Data
Please wait, we are loading chart data
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri
yükleme facebook yorum!