Dogecoin coin yorum, DOGE coin geleceği 2022 (Eylül)

dogecoin Dogecoin (DOGE)

₺1.139
2.29% ( (24s))
İzle
Low 24H: ₺1.099 High 24H: ₺1.145
Piyasa DeğeriHacimMevcut Tedarik
₺151.25 B ₺5.17 B132.67 B DOGE
ATH
₺13.321

Dogecoin coin yorum, DOGE coin geleceği 2022 (Eylül) ve Haberleri ₺1.139. DOGE coin nedir?

Kripto paraların en ünlüsü olan Dogecoin (DOGE) 2013 yılının aralık ayında ortaya çıkmıştır. Günümüzde yatırım ve işlem amaçlı kripto paraların daha fazla tercih edilmesi sebebiyle Dogecoin ve türevleri dijital paralar gündemde yer tutmaktadır.

Geleneksel bankacılık işlem ücretlerinin olmadığı ve aynı zamanda eğlenceli bir ödeme sistemi oluşturmak amacıyla tasarlanan Dogecoin, Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından üretilmiştir.

Ocak 2014 tarihine gelindiğinde bu para birimi ulaştığı toplam işlem hacmi ile Bitcoin de dahil olmak üzere çok sayıda kripto para birimini geride bırakmıştır. Yaşanan bu Dogecoin (DOGE) yükselişi devam etmiş, 7 Ocak 2018 tarihinde 0,017 dolar zirvesine erişmiştir.

Dogecoin, blockchain teknolojisinde bir yenilik çıkarma amacı olmadığı için transferleri, Litecoin kripto para biriminin kurduğu blockchain ağı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Litecoin ağında yapılan güncellemeler Dogecoin ağı için de geçerlidir.

İlk ortaya çıktığında Dogecoin (DOGE) yatırım amacıyla her bir blok madenciliği için kullanıcıya rastgele bir ödül verilmekte iken ilerleyen zamanlarda bu ödül statik hale dönüştürülmüştür.

İsmini ünlü bir internet karakterinden alan Dogecoin daha erişilebilir ve dost canlısı bir kripto para olması amacıyla tasarlanmıştır. Bu sayede Bitcoin’in karmaşıklığından kaçan kullanıcılara erişimini mümkün olacağı düşünülmüştür.

Günümüzde Dogecoin diğer kripto paralara göre daha çok bilinmektedir.

Dogecoin (DOGE) piyasası açısından bakıldığında bu para birimi en aktif ve en büyük topluluklardan birine sahip olmasıyla bilinir. Özellikle bahşiş hizmeti için yaygın olarak kullanılan bu kripto para çeşitli projeleri finanse etmek amacıyla da tercih edilmektedir. 

Bahşiş amaçlı kullanım şeklinde kullanıcılar tanınması gerektiğine inandıkları katkılar ya da göndericiler için diğer kullanıcıya bahşiş vermektedir. Bunun etkili olduğu ifade edilmektedir.

Dogecoin’i diğer kripto para birimlerinden ayıran en önemli özellik enflasyonist olmasıdır. Yani dolaşımdaki Dogecoin ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. 


Loading Data
Please wait, we are loading chart data
Tarih Fiyat Hacim Piyasa Değeri

A Custom Twitter Feed plugin is required to make this section working!

yükleme facebook yorum!