Bitcoin kritik seviyenin üzerine çıktı

Bitcoin kritik seviyenin üzerine çıktı

Şubat 6, 2022 0 Yazar: admin

Kripto para birimi Bitcoin, 37 bin 300 dolar seviyesinden 41 bin 600 doların üzerine çıkarak bir gün içerisinde yüzde 12’ye yakın değer kazandı. Lider kripto para son 2 haftanın en yüksek seviyesini gördü.

Bir süredir 40 bin dolar seviyesinin altında seyreden Bitcoin, kritiklik olarak kabul edilen 40 bin dolar eşiğinin üzerine çıktı.

Bitcoin, hisse senedi piyasalarındaki hareketliliği yakından takip ederken ABD Merkez Bankası’nın (FED) sıkı para politikasını hızlandıracağına dönük işaretleri de yakından izliyor.

Bitcoin’de haftasonu yaşanan hareketlilik Ethereum, Solana gibi kripto paraları da etkiledi. Ancak Bitcoin kasım ayında ayında ulaşılan ve tüm zamanların rekor seviyesi olan 69 bin dolar seviyesine oldukça uzak.

ETHEREUM DA YÜKSELDİ

Bitcoin’deki son fiyat hareketi lider kripto paranın ekim ayından bu yana gördüğü en büyük günlük kazanç oldu. Geçtiğimiz cuma günü sert yükseliş kaydeden Bitcoin’in yanında ikinci en büyük kripto para olan ethereum da yüzde 11’in üzerinde primle 3 bin dolara yükseldi.

Bitcoin bugün 41 bin 600 dolar seviyesinde hareket ederken Ethereum 3 bin doların, Cardano da 15 doların üzerine yükseldi.